O NAS

KAWIARNIA LA CAFE

to klimatyczna kawiarnia w której wypijesz świeżo paloną i mieloną kawę parzoną przez baristów a także zjesz coś pysznego, znajdująca się w Chełmie przy ulicy Krzywej 40, w zabytkowej kamienicy zbudowanej pod koniec XIX wieku.
Nasze motto – „Przez smak do serca” towarzyszy nam każdego dnia. Wszystkie dania i napoje przygotowujemy z najlepszej jakości produktów dostarczanych od lat przez tych samych, sprawdzonych dostawców – dzięki czemu mamy pewność, że każde danie i każda kawa będzie smakowała równie wspaniale.
Przy wypieku ciast stawiamy na tradycyjne receptury które pamiętają czasy naszych prababci.

Nasza kawiarnia to miejsce w którym pachnie świeżo paloną kawą i ciastami; to miejsce w którym wypoczniesz, przeczytasz książkę, spotkasz się z przyjaciółmi lub popracujesz.

Odwiedź nas i daj nam szansę dotrzeć przez smak do Twojego serca.

HISTORIA

Wszystko zaczęło się 26 lipca 2014 roku, wtedy właśnie, z miłości do kawy i kuchni powstała marka L.A. CAFE i pierwsza kawiarnia zlokalizowana w Chełmie, przy ulicy Krzywej 40.

4 czerwca 2015 r. powstaje drugi oddział L.A. CAFE w Chełmie zlokalizowany przy ulicy Lubelskiej 82. Kawiarnia wyróżniała się na lokalnym rynku innowacyjnym menu jednakże ze względu na zmiany urbanizacyjne miasta a co za tym idzie pogorszeniu lokalizacji, kawiarnia przestała istnieć a jej oferta została włączona do menu głównej kawiarni przy ul. Krzywej 40.

To przełomowy rok. Marka L.A. CAFE przechodzi rebranding i staje się częścią La Cafe Group Poland – S.C., tym samym nazwa marki zmienia się na La Cafe. Również w tym roku podjęta zostaje decyzja o wprowadzeniu oferty franczyzowej i stworzeniu sieci kawiarni.

W roku 2018 następuje kolejny przełom. Zapada decyzja o stworzeniu marki własnej La Cafe oferującej autorskie mieszanki kaw, herbat, gorących czekolad a także syropy do kawy, domowe przetwory wytwarzane według tradycyjnych receptur i zestawy prezentowe. Produkty La Cafe trafiają na sklepowe półki, początkowo jedynie w Chełmie. W związku z rosnącym zainteresowaniem produktami La Cafe zostaje otwarty sklep internetowy.